Bass Shakerبس شیکر چه هست؟

بس شیکر یک وسیله الکتریکی، شبیه ویبراتوری قدرتمند به ابعاد تقریبی ضبط صوت ماشین هست تا تمام صداهای با فرکانس پایین (زیر ۲۰۰Hz) را تبدیل به لرزش قابل لمس برای کاربر نماید و طی آن قابلیت درک یک موسیقی، فیلم . یا گیم را بطور قابل توجهی افزایش میدهد. این لرزشها یکسان نبوده و با تغییر بلندی و طول موج و فرکانس تغییر میکند، بطور مثال همزمان با شنیدن صدای شلیک یک گلوله و یا انفجار يک بمب متناسب با اتفاق قابل مشاهده، بر روی صندلی کاربر نیز قابل لمس هست و به این ترتیب قابلیتهای حسی گیم را بطئر قابل ملاحظه ایی افزایش میدهد..

چگونه کار میکند؟

براحتی یک یا چند بس شیکر (بسته به نیاز )  بر روی صندلی و یا سیمولاتور نصب میشود.در هنگام اجرای معمول یک بازی کامپیوتری طبق شکل شماتیک زیر تنها نیاز به یک آمپلی فایر هست و پس از اتصال به خروجی صدا با یک فیش ۳٫۵ میلی متر معمولی و اجرای گیم از قابلیتهای بس شیکر لذت برد.

استفاده بر روی سیمولاتورهای رانندگی و پرواز

    

قابلیت استفاده بس شیکر بر روی سیمولاتورهای رانندگی و پرواز با استفاده از نرم افزارهای تخصصی که توان گرفتن دیتاهای حرکتی گیم اتومبیلرانی و پروازی را دارند بسیار چشمگیر است بطوریکه میتواند نه تنها مکمل سیمولاتورهای متحرک باشد بلکه به تنهایی و با هزینه ای ناچیز یک سیمولاتور ثابت را متحول و به شبیه سازی زنده تبدیل کند و بطور قابل ملاحظه ایی ظرفیتهای آن را افزایش دهد، و دقیقا شبیه یک سیمولاتور متحرک تمامی اتفاقات درون بازی مانند، بامپرها،بافت جاده، دور موتور، و تعویض دنده و… بطور هوشمند و درلحظه حس کرد.

موارد استفاده:

در گیم نتها و بر روی انواع صندلی و مبلهای مقابل مانیتور

بر روی صندلیهای کامپیوتر خانگی

برای کاناپه های روبروی تلویزیون

برای دوستداران سیمولاتورهای رانندگی(ثابت و متحرک)Unsplashed background img 1